O nas

Większość z nas posiada koty, które są pełnoprawnymi domownikami, członkami naszej rodziny. Cieszymy się jeśli nie mamy z nimi żadnych problemów. Są to jednak żywe stworzenia, które mają prawo mieć problemy zdrowotne i emocjonalne. Często chcąc pmóc zwierzakowi, szukamy nie tam gdzie trzeba, nie domyślamy się nawet, że naprawdę błahe sprawy mogą wywołać u kota duży problem. Musimy wykazać się baczną obserwacją pupila i niemałą cierpliwościa.

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć kociaków rasy Maine Coon z miotu"P", pozostały tam jeszcze wolne dwie milusińskie szachrajki Pralina (niebieski klasyk) i Pyza (czarny klasyk z białym).

Wkrótce również na stronie maluchy z miotu"R" (ur. 23.02.2013) po rodzicach: Xara i Yasper. Zapraszamy!

Ragdolle to przesympatyczna, mało ruchliwa, zrównoważona psychicznie, łagodna i mocno przywiązująca się do człowieka rasa kotów. Pełna wewnętrznego spokoju, delikatności i braku agresji. Ragdolle wykazują niesamowite opanowanie i wyrozumiałość szczególnie w kontaktach z dziećmi. Posiadają półdługowłose, puszyste, mięciutkie futerko. Nie wykazują również  chęci do wskakiwania na wyżej położone miejsca, takie jak półki czy szafki. Doskonale nadają się do zajęć z felinoterapii.

Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2013 i zapraszamy do odwiedzenia naszej strony. Posiadamy jeszcze 2 wolne  dziewuchy rasy Ragdoll z miotu "N" - szachrajkę Nelę i milutką Norę oraz uwodzicielski miot"O", który będzie na wydaniu już 12 stycznia. 

Para Maine Coonków Nevada i Yasper doczekała się jeszcze w 2012 roku słodkich kociątek (miot"P"), na wydaniu będą dopiero w marcu 2013 roku. Zapraszamy...

Ragdolle to przesympatyczna, mało ruchliwa, zrównoważona psychicznie, łagodna i mocno przywiązująca się do człowieka rasa kotów. Pełna wewnętrznego spokoju, delikatności i braku agresji. Ragdolle wykazują niesamowite opanowanie i wyrozumiałość szczególnie w kontaktach z dziećmi. Posiadają półdługowłose, puszyste, mięciutkie futerko. Nie wykazują również  chęci do wskakiwania na wyżej położone miejsca, takie jak półki czy szafki. Doskonale nadają się do zajęć z felinoterapii.

Jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wspaniałej rasy RAGDOLL, a do czerwca 2014 r również i rasy MAINE COON. W tej chwili królują już u nas tylko Ragdolle.
Mieszkamy w Chojnicach, mieście pełnym uroku, położonym w południowej części Kaszub w niezwykle malowniczych Borach Tucholskich. Hodowla działa od 2004 roku, zarejestrowana jest w Cat Club Sopot i Felis Polonii pod patronatem FiFe.

Nasze koty to prawdziwe skarby, zabawne, spokojne, zrównoważone, towarzyskie, kochane i pełne zmysłowości.  Nie będę się za bardzo rozpisywała, bo każdy właściciel kotów bardzo dobrze się orientuje , jak wiele na ich temat można napisać i powiedzieć. Jeśli macie chęć na kudłatego, czworonożnego domownika, to najlepiej będzie jak nas po prostu odwiedzicie. I sami przekonacie się czy warto.

Koty towarzyszą nam w życiu praktycznie od zawsze. Mruczą do ucha, przytulają się do nas swoim mięciutkim futerkiem. Uwielbiają towarzystwo i nie lubią samotności. A ich serducho jest tak pojemne, że mieści naprawdę ogrom miłości i to bezwarunkowej. Te czarujące stworzenia są częścią naszej rodziny, której towarzyszy również pies o wdzięcznym imieniu Tosia. Wspólnie obdarzamy się miłością i nawzajem potrzebujemy swojej obecności. Blanka, Calvin, Eisha i Fabia to cudowne kociaki, które dały początek naszej hodowli ...

  • Blanca Cat-Jack*PL to koteczka rasy Maine Coon...
  • Calvin Klein Gold Partner* PL (Maciek) to Sędziwy, olbrzymi Ragdoll. kocur powolny, flegmatyczny, niezwykle towarzyski, a do tego prawdziwy dyplomata...
  • Eischa S*Aaysse  i Fabia S*Ayasse to koteczki, które przyjechała do nas ze Szwecji i dały poczatek wszystkim kotkom rasy Ragdoll w naszej hodowli .

Obecnie w hodowli posiadamy również przecudowne i fantastyczne koty. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć kociąt rasy Ragdoll. Maluchów rasy Maine Coon już nie posiadamy.

Otoczony boską trzcią w starożytnym Egipcie, palony na stosach w średniowieczu, kot wywoływał przeciwstawne uczucia, ale zawsze kierował ku człowiekowi swoje tajmniecze spojrzenie. Ten łowca szczurów, bliski i odległy zarazem zamieszkał z nami i wygrzewa się w cieple domowego ogniska
Zawsze nas fascynował, inspirując artystów. Jako jedyne zwierzę któremu udalo się oswoić człowieka, kot pozostaje z nim w dużej zażyłości...
Niezależność, rezerwa, duma, wstydliwość: oto niektóre cechy charakterystyczne dla tego niewielkiego zwierzęcia, które jest równierz nieustraszonym myśliwym. Mniej komunikatywny niż pies, ale równie jak on wierny i kochający, kot także potrafi wyrazić stany swego ducha i rozpoznać swego Pana...

Żródło: PORADNIK ENCYKLOPEDYCZNY KOTY - LAROUSSE

Posiadamy wolne kocięta rasy Ragdoll oraz kocięta rasy Maine Coon. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.