Kochani posiadamy wolną koteczkę z miotu T po rodzicach Gliceria & Yukon ur. 16.04.20: Tinkę (a 03). Kochana i łobuzujący skarbek będzie na wydaniu w sierpniu. Jeśli jesteś zainteresowany dzwoń do nas, pytaj...zapraszamy!

 

 

APEL do Was wszystkich kochani. Nie pozbywajcie się zwierząt z powodu alergii. To najczęstsza przyczyna porzuceń, pozbyć się i problem z głowy. Najbardziej bezsensowna rzecz jaką robimy naszemu pupilowi (członkowi rodziny). Po czym okazuje się, że problem i tak nie ma końca. Nie szukamy rady ani wyjścia z sytuacji. Po co, przecież to tylko zwierzę, dla wielu jeszcze przedmiot, zabawka na pewien czas... Z alergią można żyć, można znależć wyjscie z sytuacji. Można i jestem tego przykładem, proszę nie tłumaczcie wszystkiego alergią... Odwiedźcie schroniska, a potem uruchomcie wyobraźnię. A zobaczycie siebie na miejscu tych zwierząt, za kratami, bez uwagi i miłości. One tam są z naszej winy, nie wybrały dla siebie takiego losu. 

Prowadzimy hodowlę tylko i wyłącznie kotów rasy  Ragdoll, nie posiadamy kociaków rasy Maine Coon. Nie sprzedaję kociaków do hodowli. Jeśli nosisz się z zamiarem nabycia kota bądź innego zwierzaka do domu, musisz być przygotowany na jego zwierzęce instynkty. Zastanów sie dwa razy. Czy jesteś pewny swojego wyboru. W innym przypadku nie podejmuj takiej decyzji. Kot szczęśliwy, to kot posiadający ludzkie i kocie towarzystwo. To kot, który jest pełnoprawnym członkiem rodziny, a nie tylko przedmiotem codziennego użytku.

Kocie problemy i jak sobie z nimi radzić.

Większość z nas posiada koty, które są pełnoprawnymi domownikami, członkami naszej rodziny. Cieszymy się jeśli nie mamy z nimi żadnych problemów. Są to jednak żywe stworzenia i musimy przygotować się na różne niespodzianki z ich strony. Zwierzęta podobnie jak ludzie mają problemy zdrowotne i emocjonalne. Jeśli są grzeczne i zdyscypliowane jesteśmy zadowoleni. Co zrobić jednak, jak zaczynają  załatwiać swoje potrzeby fizjoligiczne poza kuwetą. Znaczą w różnych miejscach mimo, że są po kastracji/sterylizacji.

Więcej…