Nasze kocięta wychowują się u nas w domu, z psem i pozostałymi domownikami. Są przez nas kochane i rozpieszczane. Samodzielność uzyskują kończąc 12 tygodni i dopiero wówczas mogą zmienić swój domek na nowy. Im starszy kociak tym bardziej dojrzały emocjonalnie i społecznie, dlatego kocięta z naszej hodowli najczęście wydawane są po ukonczeniu 14-15 tygodnia. Maluchy zarówno młodsze jak i starsze podczas zmiany otoczenia narażone są na ogromny stres. Powinieneś dobrze przygotować się na przyjęcie zwierzątka i otoczyć go szczególną opieką.

Zanim jednak zdecydujesz się zakupić kociaka starannie przemyśl tą decyzję. Pytaj, dzwoń, szukaj informacji, odwiedź hodowlę. Pamiętaj! To on na wiele lat zostanie waszym puchatym członkiem rodziny. Dorośnie i nie będzie już malutkim szkrabem. Ale równie cudownym, dużym, puchatym kotem . Należy o niego dbać. Poświęcać swój czas i zapewnić mu odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Jeśli nosisz się z zamiarem nabycia kota, musisz być przygotowany na jego zwierzęce instynkty. Bądź świadomy tego, czego możesz od niego oczekiwać. Podejmując taką decyzję zastanów sie pięć razy. Czy rzeczywiście jesteś pewny swojego wyboru. W innym przypadku nie podejmuj takiej decyzji.

Najczęstszym Waszym pytaniem jest to, czy kotek posiada nawyki higieniczne? W każdej dobrej hodowli wszystkie kociaki posiadają wyrobione nawyki higieniczne. Bez przeszkód korzystają z kuwety. Należy jednak pamiętać, że w momencie zmiany otoczenia kot narażony jest na stres. Często też nowe zapachy i dane środowisko mają wpływ na jego stany emocjonalne. Jego nawyki w nowym domu pod wpływem bliżej nieokreślonego problemu mogą ulec zmianie. I żaden hodowca nie jest w stanie określić jak zachowa się zwierzak. Nie ma już na niego bezpośredniego wpływu. Może jedynie podzielić się cennymi radami i pomóc właścicielowi przez to przebrnąć. Kot swojego problemu nam nie wykrzyczy. Nie wyrazi też tego słowami. Za to zademonstruje nam problem choćby załatwiając swoje fizjologiczne potrzeby w innych miejscach niż kuweta. Wówczas należy szukać rozwiązania, a nie pozbywać się kota z domu. Z biegiem czasu zwierzak zacznie przyzwyczajać się do naszego trybu życia i nawyków. Wszelkiego rodzaju problemy behawioralne w zachowaniu kota bedą zależały wyłącznie od jego środowiska w którym w danym momencie żyje lub zdrowotnych. Najczęściej nie mają wcześniejszego podłoża, chyba że wynika to z braku prawidlowej socjalizacji we wczesnym dzieciństwie. Co będzie trudne do odwrócenia w przypadku kota. W rozwiązaniu tych problemów pomoże nam wnikliwa obserwacja i cierpliwość.

Biorąc do domu kota z hodowli każdy powinien być świadomy jakiego zachowania można oczekiwać po kocie w stresie (czytaj...Wprowadzanie kota do nowego domu...Stres u kota). W pierwszych dniach kot ma prawo być osowiały, przestraszony, będzie szukać ustronnego miejsca do schronienia (nawet ten bardzo dobrze socjalizowany). Może się rozgorączkować, dostać biegunki lub luźnego stolca. Najczęściej jednak koty w  tych pierwszych dniach odmawiają przyjmowania pokarmu i wody (można wówczas dopajać kota, aby się nie odwodnił). Potrafią także nie skorzystać z kuwety nawet do 2 dni. Nie należy panikować, zachować spokój. Przyda nam się też cierpliwość, a w ostateczności jeśli nie jesteśmy pewni zaczerpnąć wiadomości od hodowcy lub weterynarza. Dlatego bezposredni kontakt z kotem i obserwacja jest najlepszym sposobem, aby stres nie spowodował większej szkody. Wstępna aklimatyzacja w niektórych przypadakach może potrwać nawet od 2 dni do tygodnia. Nie wszystkie koty bywają aż tak wrażliwe i proces aklimatyzacji  przebiega całkiem sprawnie i bez wiekszych problemów. I tego właśnie byśmy sobie wszyscy życzyli. 

Wszystkie kocięta z naszej hodowli posiadają rodowody , książeczki zdrowia, wymagane szczepienia(dwukrotne), odrobaczenia oraz wyrobione nawyki higieniczne. Są pod stałą opieką lekarza weterynarii w Chojnicach Wojciecha Krefta, tel. (052) 397 04 88.

Uwaga! Nie sprzedajemy kociąt bez rodowodów.

Z przyszłym właścicielem zawierana jest umowa.  Odbiór kociaka wyłącznie osobisty z transporterkiem do przewozu zwierząt domowych. Wcześniej należy zaopatrzyć się w kuwetę i na początek w żwirek z którego korzysta hodowca (patrz: żywienie i pielęgnacja...).

 Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji i wpłacenia zaliczki na konto. Zanim jednak podejmiesz decyzję zastanów się dwa razy. Jeśli się rozmyślisz zadatek na kociaka nie będzie podlegał zwrotowi.  

Zapytania w sprawie kociąt prosimy kierować pod nr tel. 501664188 lub drogą mailową.