News

  Nie posiadamy w tej chwili kociąt...                                   

 

Najczęstszym pytaniem jest... dlaczego te kotki są już starsze, szukamy takiego 3 miesięcznego...postanowiłam odpowiedziec wszystkim odwiedzajacym moją stronę i rozwiać wszelkie wątpliwości. Po pierwsze im dłużej kot przebywa w otoczeniu swojego urodzenia tym bardzej zsocjalizowanego kota posiadamy. Po drugie nie jestem zwolenniczką kastracji/sterylizacji całkiem małych kociąt z przyczyn moich własnych moralnych wątpliwości. Kastruję więc maluchy około 5 miesiąca i później. Do tego czasu pozostają u mnie, jak i na czas rekonwalescencji. I to są nadal maluchy, psotne, kochane i puszyste. I proszę zwrócic uwagę czytając o Ragdollach, że to koty przecudowne, oddane człowiekowi, ufne, pieszczotliwe, inteligentne, zawsze przy nas, ale jednak wiekszość z nich naprawdę nie toleruje rączek i kolanek (czyli zbyt wygórowane prośby do hodowcy). Znoszą to dość cierpliwie, jak ich do tego nie zmuszamy. Uszanujcie to, kochajcie je takimi jakie są. Trudno mi się słucha, jak inni zapewniają przyszłych właścicieli o tym, że ten kociak będzie pieszczoszkiem, będzie na rączkach, będzie na kolankach. Małe kocie to otwarta karta, jak dziecko, dopiero się kształtuje, przechodzi fazy rozwojowe. Lepiej to zrozumieć i nie być rozczarowanym. To nie przedmiot to żywe stworzenie.

 

Posiadamy wolne kocięta rasy Ragdoll oraz wolną koteczkę rasy Maine Coon Sonatę. Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. Znajdziesz tam puchate istotki, pełne wdzięku i miłośći. Zerknij, może skradną twoje serce.

Jeśli jesteś zainteresowany kociaczkami zerknij do naszej galerii zdjęć. Znajdziesz tam całą masę ślicznotek i przystojniaków zarówno rasy Ragdoll, jak i rasy Maine Coon. Maluchy czekają na swoje nowe domki. Zapraszamy. 

Zerknij do galerii zdjęć, a znajdziesz tam troszkę całuśników, ślicznotek i przystojniaków  zarówno rasy Maine Coon jak i rasy Ragdoll.  Kociaczki czekają na swoje nowe domki... Zapraszamy.

Posiadamy do adopcji dorosłą szylkretową koteczkę, wysterylizowaną. Jeśli zapragniesz, aby z Tobą zamieszkała i skradła troszeczkę twojego serca, skontaktuj się z nami.

Kocie problemy i jak sobie z nimi radzić.

Większość z nas posiada koty, które są pełnoprawnymi domownikami, członkami naszej rodziny. Cieszymy się jeśli nie mamy z nimi żadnych problemów. Są to jednak żywe stworzenia i musimy przygotować się na różne niespodzianki z ich strony. Zwierzęta podobnie jak ludzie mają problemy zdrowotne i emocjonalne. Jeśli są grzeczne i zdyscypliowane jesteśmy zadowoleni. Co zrobić jednak, jak zaczynają  załatwiać swoje potrzeby fizjoligiczne poza kuwetą. Znaczą w różnych miejscach mimo, że są po kastracji/sterylizacji.

Więcej…